okladka 2 2019

Buhaje na start!

Odpowiednie kojarzenia par rodzicielskich, to w stadach niezbędny element hodowli bydła. Właśnie dlatego tak wiele uwagi poświęcamy temu zagadnieniu na łamach naszego miesięcznika. Tematem numeru w lutowym wydaniu jest dogłębna analiza wyników grudniowej oceny wartości hodowlanej buhajów rasy PHF opublikowanej przez Instytut Zootechniki w Balicach. Doktorzy Tomasz Krychowski i Agnieszka Nowosielska w drobiazgowy sposób odkrywają wszystkie tajniki tego rankingu, a Sebastian Mucha z Centrum Genetycznego PFHBiPM, zapraszajac na stronę www.cgen.pl, prezentuje nową funkcjonalność bazy danych buhajów polegającą na udostępnieniu seksowanego nasienia buhajów. O dokonaniach, szansach i ograniczeniach rozwoju polskiej hodowli porozmawialiśmy z Andrzejem Baehrem, prezesem Wielkopolskiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu zs. W Tulcach.

Oprócz tego, w najnowszym numerze naszego miesięcznika znajda Państwo relację z ostatniego w tej kadencji posiedzenia Zarządu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a także relację z uroczystego otwarcia nowej siedziby oddziału Federacji i Regionalnych Związków w Koszalinie. Odwiedziliśmy także Wielkopolskę, by pokazać doskonałą i prężnie rozwijająca się hodowlę Państwa Lisieckich, oraz mazowiecką konferencję „Innowacje Trown Nutrition”, gdzie odbyła się premiera nowego preparatu mlekozastepczego.

Naturalnie w naszym czasopiśmie nie zabrakło artykułów o zdrowiu, ekonomii i nowościach na rynku hodowli i produkcji mleka. Serdecznie zapraszamy do lektury!

SPIS TREŚCI