okladka 2 2016

KOJARZENIA TO NIE GRA

Kojarzenia to nie gra. Wie o tym każdy, kto przeprowadzał remont swojego stada, albo po prostu dba o prawidłowy rozród wśród swoich zwierząt. Właśnie tym kwestiom poświęciliśmy lutowy numer naszego magazynu. Odnajdziecie w nim Państwo Wyniki Grudniowej Wyceny Wartości Hodowlanej Buhajów HF zanalizowane prze dr Tomasza Krychowskiego i dr Agnieszkę Nowosielską, a także coś zupełnie nowego, a mianowicie Analizę Użytkowania Nasienia Buhajów w pierwszym półroczu 2015 roku, przygotowaną przez dr Nowosielską. O tym, że w kojarzeniu nie można liczyć na przypadek zapewnia także Grzegorz Artan z OHZ Głogówek i daje hodowcom wiele cennych, hodowlanych rad.

W części poświęconej mleczarstwu, nasi czytelnicy mogą przeczytać rozmowę z Edmundem Borawskim ze Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol i dowiedzieć się o kampaniach reklamowych, mających wesprzeć sprzedaż mleka i jego produktów.

Na szczególną uwagę zasługuje tekst Anny Siekierskiej o potrzebie doskonalenia kalibru u krów, w którym stara si eona odpowiedzieć czy należy te działania ciągnąć w nieskończoność. Osobom które są ciekawe jak dużo można uzyskać z informacji jakie podają raporty wynikowe z próbnych udojów, przedstawiamy rozmowę z doradcą żywieniowym PFHBiPM – Zbigniewem Wróblewskim.

Oprócz tego zapraszamy do zapoznania się z reportażami z gospodarstw i tematami dotyczącymi prawidłowego żywienia, a także do stałej już na naszych łamach rubryki ekonomicznej.

Jesteśmy pewni, że znajdą Państwo coś co Was zaciekawi. Zapraszamy do czytania i miłej lektury!

Numer 2/2016

spis tresci 2 2016