okladka 10 2016

CZAS NA RACICE!

Kto stoi w miejscu, ten się uwstecznia, a Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, na taką sytuację pozwolić sobie nie może, dlatego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich hodowców z programem mającym na celu poprawę kondycji racic w polskich stadach. Dlaczego? Bo ze zdrowymi racicami wiążą się kwestie redukcji kosztów, czyli utrzymania, obsługi weterynaryjnej, czy remontów stada. Dlatego też tym razem Temat Numeru poświęcamy projektowi nad którym pracuje Centrum Genetyczne i którego rezultatem ma być poprawa zdrowotności nóg i racic.
W tej części najnowszego numeru przeczytacie o aplikacji CGEN Korekta dostosowanej do potrzeb hodowców, a także wywiad z dr. Hab. Tomaszem Strablem – dyrektorem Centrum Genetycznego w Poznaniu, oraz artykuły przedstawiające całe spektrum korzyści i problemów wynikających z prawidłowego i nieprawidłowego podejścia do kwestii zdrowotności racic.
Oprócz tego, w październikowym numerze naszego czasopisma, czytelnicy będą mogli zapoznać się z felietonem odnoszącym się do problemów z zatrudnieniem ludzi w gospodarstwach, relacją z XXI Światowego Kongresu Bydła Simentalskiego, który odbył się w Arłamowie, a także z wynikami sierpniowej wyceny wartości hodowlanej buhajów HF.
Serdecznie zapraszamy do lektury!

Numer 10/2016

spis tresci 10 2016