okladka 2 2017

ZAMIESZANIE Z WYCENĄ

Bardzo dużo kontrowersji wywołały zmiany w wycenie wartości hodowlanej bydła opublikowanej przez Instytut Zootechniki. Ostatni ranking utworzony został na podstawie poszerzonej populacji referencyjnej w skład której weszły bazy Genomiki Polskiej (GP) i EuroGenomics (EG), co zdecydowanie zmieniło kształt prezentowanych wyników. W najnowszym numerze naszego czasopisma postaramy się wyjaśnić czemu tak się stało i z jakich powodów obecna wycena wygląda właśnie w taki sposób, poświęcając jej Temat Numeru. Na naszych łamach znajdą Państwo wypowiedzi specjalistów, naukowców, a także hodowców, którzy odnieśli się do zaistniałej sytuacji.

W najnowszym numerze ”HiCHB” postaramy się także przybliżyć naszym czytelnikom czym są nowe regulacje prawne, które z początkiem tego roku pozwoliły na swobodny obrót własnymi wyrobami z gospodarstwa. Rolniczy handel detaliczny to duża szansa dla wielu hodowców bydła, co tylko potwierdzają nasze reportaże z gospodarstw zajmujących się produkcją serów, zarówno na skalę typowo domową, jak i zdecydowanie szerszą.

Oprócz tego znajdą Państwo w lutowym numerze informacje ekonomiczne, a także nowości i porady dotyczące techniki rolniczej, upraw i żywienia krów. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Numer 2/2017

spis tresci 2 2017