KOMUNIKAT

W związku z nasilającymi się atakami prasowymi, zawierającymi nieprawdziwe informacje i krzywdzące oceny dotyczące funkcjonowania Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Polskiej Federacji spółka z o.o.,  informujemy że działalność obu podmiotów odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem z przestrzeganiem wszystkich postanowień wynikających z demokratycznie uchwalonego statutu oraz poszanowaniem praw członków PFHBiPM , a także osób wchodzących w skład jej władz. Realizacja działalności statutowej i gospodarczej jest niezagrożona, a oba podmioty znajdują się w dobrej kondycji finansowej, gwarantującej stabilność zatrudnienia i terminowość wykonania przyjętych obowiązków.  Dziękujemy za reakcję grona licznych osób oburzonych treścią artykułów. Zapewniamy, że Federacja i Spółka na bieżąco monitorują treść publikacji prasowych i podejmą wszystkie konieczne działania prawne mające na celu ochronę dobrego imienia Federacji, jej Członków i władz. Zgodnie z sugestiami i wskazówkami kancelarii adwokackiej prowadzącej sprawy, Federacja i Spółka nie będą publicznie komentowały treści artykułów przed zakończeniem postępowań sądowych.

Prezydium PFHBiPM
Rada Nadzorcza PF sp. z o.o.

okladka 5 2017

SOL - IDEALNE NARZĘDZIE DLA HODOWLI KRÓW

Z prawdziwą dumą pragniemy poinformować, iż kolejny (po Hodowcy On-Line), autorski program PFHBiPM do zarządzania stadem wszedł właśnie w fazę testów i już niedługo zostanie udostępniony zainteresowanym nim gospodarstwom. Stado On-Line (w skrócie SOL) to zaawansowana aplikacja adresowana do hodowców bydła mająca zapewnić im gromadzenie i przechowywanie danych, przetwarzanie ich na użyteczne informacje służące do polepszenia zarządzania stadem. Tym, co wyróżnia nasze oprogramowanie od innych tego typu aplikacji dostępnych na rynku, jest niewątpliwie to, iż posiada wszystkie funkcje „klasycznego” programu do zarządzania stadem a ponadto pozwala na wymianę danych z systemami zewnętrznymi, a także realizację obowiązków narzuconych prawnie (np. IRZ), oraz oferuje dostęp do innych usług, takich jak chociażby rejestracja i analiza danych dotyczących zdrowia oraz zabiegów leczniczych i profilaktycznych. Dodatkowo aplikacja pozwala na dostosowywany do użytkownika, przez samego użytkownika, według jego oczekiwań. Właśnie funkcjonowaniu tego programu poświęciliśmy majowy Temat Numeru. W ramach tego bloku, nasi czytelnicy będą mogli przeczytać rozmowę z twórcami aplikacji – dr. hab. Krzysztofem Słoniewskim i Piotrem Goździkiewiczem, którzy przedstawiają w niej wszystkie możliwości jakimi dysponuje „Stado On-Line”. Panie Joanna Kwaśniewska i Magdalena Bujnik, które aktywnie uczestniczą w pracach nad programem zaprezentowały w swoich tekstach zasady działania Modułu Bazowego aplikacji, a także Modułu Zdrowie, który może okazać się niezbędny w zachowaniu optymalnej zdrowotności w stadzie.

W majowym numerze nasi czytelnicy będą mogli przeczytać także felieton dotyczący funkcjonowania wprowadzonej prawie rok temu Ustawy o nieruchomościach rolnych, a także zapoznać się z profilem działania funkcjonującej od ponad 120 lat Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Ostrowie Wielkopolskim. O kojarzeniu w stadzie bydła mlecznego opowiada Anna Siekierska z Działu Hodowli PFHBiPM, a Katarzyna Rzewuska z Centrum Genetycznego Federacji opisuje efekty doskonalenia zdrowotności racic na świecie. Oprócz tego w majowym numerze „Hodowli i Chowu Bydła” znajdą Państwo informacje ekonomiczne, a także nowości i porady dotyczące techniki rolniczej, upraw i żywienia krów. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Numer 5/2017

spis tresci 5 2017