okladka 7 2017

PODHALE CZERWONE OD KRÓW

Bardzo cieszy fakt, iż Polska z roku na rok staje się bardzo liczącym się graczem na światowym rynku hodowlanym. Dowodem tego jest powierzanie naszemu krajowi organizacji prestiżowych imprez, takich jak Warsztaty ICAR w 2015 roku w Krakowie, zeszłoroczny Światowy Kongres Bydła Simentalskiego w Arłamowie i odbywająca się w tym roku Konferencja Związków Hodowców Bydła Czerwonego w Krakowie. Właśnie temu ostatniemu wydarzeniu postanowiliśmy poświęcić bieżący Temat Numeru, relacjonując zarówno przebieg konferencji, jak i pokazując najważniejsze trendy w hodowli krów ras czerwonych na całym świecie. Podczas konferencji, razem z jej gośćmi odwiedziliśmy przodujące w tego typu hodowli gospodarstwa, a także podziwialiśmy najpiękniejsze zwierzęta na XI Krajowej Wystawie Czerwonego Bydła Polskiego w Szczyrzycu.

Oprócz tego, w najnowszym numerze Hodowli i Chowu Bydła, nasi czytelnicy będą mogli zapoznać się z relacją z Europejskiego Forum Mleczarstwa w Kamieniu Śląskim, a także zagłębić się w analizie międzynarodowej genomowej oceny wartości hodowlanej buhajów przygotowanej przez dr. Tomasza Krychowskiego i dr Agnieszkę Nowosielską. Mamy nadzieję, że Państwa uwagę przyciągnie także lista najlepszych jałówek rasy polskiej holsztyńsko – fryzyjskiej, uszeregowana według indeksu gPF, a oceniana w pierwszym sezonie 2017 roku na podstawie genomu.

Na naszych łamach znajdą Państwo także informacje ekonomiczne, relacje z wystaw hodowlanych, a także nowości i porady dotyczące techniki rolniczej, upraw i żywienia krów. Serdecznie zapraszamy do lektury..

 

SPIS TREŚCI NR 7/2017