KOMUNIKAT

W związku z nasilającymi się atakami prasowymi, zawierającymi nieprawdziwe informacje i krzywdzące oceny dotyczące funkcjonowania Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Polskiej Federacji spółka z o.o.,  informujemy że działalność obu podmiotów odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem z przestrzeganiem wszystkich postanowień wynikających z demokratycznie uchwalonego statutu oraz poszanowaniem praw członków PFHBiPM , a także osób wchodzących w skład jej władz. Realizacja działalności statutowej i gospodarczej jest niezagrożona, a oba podmioty znajdują się w dobrej kondycji finansowej, gwarantującej stabilność zatrudnienia i terminowość wykonania przyjętych obowiązków.  Dziękujemy za reakcję grona licznych osób oburzonych treścią artykułów. Zapewniamy, że Federacja i Spółka na bieżąco monitorują treść publikacji prasowych i podejmą wszystkie konieczne działania prawne mające na celu ochronę dobrego imienia Federacji, jej Członków i władz. Zgodnie z sugestiami i wskazówkami kancelarii adwokackiej prowadzącej sprawy, Federacja i Spółka nie będą publicznie komentowały treści artykułów przed zakończeniem postępowań sądowych.

Prezydium PFHBiPM
Rada Nadzorcza PF sp. z o.o.

okladka 12 2017

NOWE NARZĘDZIA HODOWLANE!

Centrum Genetyczne PFHBiPM wprowadziło nową usługę, która w przystępny i intuicyjny sposób prezentuje wyniki oceny wartości hodowlanej. Stworzony w tym celu serwis WWW zawiera zarówno wyniki oceny krajowej, jak i międzynarodowej. Ranking buhajów umożliwia łatwe sortowanie zwierząt pod względem cech, które są istotne z Waszego punktu widzenia. Serwis umożliwia szybkie i czytelne porównanie wybranej stawki buhajów pod względem interesujących hodowcę cech. Może także porównywać samce między sobą. Oprócz tego Centrum Genetyczne obliczyło indeksy rodowodowe. Te dotyczące najlepszych zwierząt są publikowane, co otwiera nowe możliwości dotarcia do najcenniejszych sztuk. Właśnie tym innowacjom, a także nowemu sposobowi wyliczania inbredu córek buhaja. Poświęciliśmy Temat Numeru grudniowego wydania naszego magazynu. Kwestię innowacyjności opisanych powyżej rozwiązań opisuje min. dyrektor Centrum Genetycznego PFHBiPM – dr hab. Tomasz Strabel.

W najnowszym numerze nasi czytelnicy przeczytają również relację z wizyty w SM Spomlek z Radzynia Podlaskiego, która jest mleczarnią wyjątkową pod wieloma względami, odwiedzą gospodarstwo Wiesława Kuleszy z Rębiszewa-Zegadłów, a także zapoznają się z trendami zmierzającymi do genomowej selekcji krów na zdrowotność racic. Na naszych łamach znajdą Państwo także informacje ekonomiczne, relacje z wydarzeń hodowlanych, a także nowości i porady dotyczące techniki rolniczej, upraw i żywienia krów.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

SPIS TREŚCI NR 12/2017