okladka 1 2018

KONIEC Z PAPIEROLOGIĄ!

Każdy, kto prowadzi własne stado zdaje sobie sprawę jak wiele dokumentów z tym związanych pojawia się w gospodarstwie. Ile notatek trzeba sporządzić i jak dużo zapamiętać, aby wszystko funkcjonowało należycie. Na szczęście są programy komputerowe do zarządzania stadem, wśród których niewątpliwie wyróżnia się najnowsza aplikacja autorstwa i produkcji Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. „Stado Online” bo tak nazywa się ten program to wszechstronne i bardzo intuicyjne narzędzie, które z pewnością usprawni pracę bardzo wielu hodowców. Właśnie dlatego postanowiliśmy poświęcić mu Temat Numeru, w którym nasi czytelnicy przeczytają o premierze aplikacji na Podlaskim Forum Bydła w Piątnicy, gdzie na jej temat wypowiadali się min. profesorowie Włodzimierz Nowak, Zygmunt M. Kowalski i Jan Twardoń, a także osoby, które miały już okazję przetestować „Stado Online” w swoich gospodarstwach. W bloku tematycznym przeczytać będzie można zapoznać się z dokładnym opisem programu przygotowanym przez jego twórców, oraz przekonać się jak bardzo przyczynia się on do wzrostu efektywności produkcji.

Oprócz tego, w najnowszym numerze naszego czasopisma zapraszamy do przeczytania artykułów „Kulawe krowy chudną, czy chude krowy kuleją?” autorstwa dr Katarzyny Rzewuskiej z Centrum Genetycznego PFHBiPM, oraz „Jak pokryć zapotrzebowanie krów mlecznych na witaminy?” autorstwa prof. Zygmunta M. Kowalskiego.

Oczywiście, na naszych łamach znajdą Państwo także informacje ekonomiczne, relacje z wydarzeń hodowlanych, a także nowości i porady dotyczące techniki rolniczej, upraw i żywienia krów.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

SPIS TREŚCI NR 1/2018