KOMUNIKAT

W związku z nasilającymi się atakami prasowymi, zawierającymi nieprawdziwe informacje i krzywdzące oceny dotyczące funkcjonowania Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Polskiej Federacji spółka z o.o.,  informujemy że działalność obu podmiotów odbywa się zgodnie z obowiązującym prawem z przestrzeganiem wszystkich postanowień wynikających z demokratycznie uchwalonego statutu oraz poszanowaniem praw członków PFHBiPM , a także osób wchodzących w skład jej władz. Realizacja działalności statutowej i gospodarczej jest niezagrożona, a oba podmioty znajdują się w dobrej kondycji finansowej, gwarantującej stabilność zatrudnienia i terminowość wykonania przyjętych obowiązków.  Dziękujemy za reakcję grona licznych osób oburzonych treścią artykułów. Zapewniamy, że Federacja i Spółka na bieżąco monitorują treść publikacji prasowych i podejmą wszystkie konieczne działania prawne mające na celu ochronę dobrego imienia Federacji, jej Członków i władz. Zgodnie z sugestiami i wskazówkami kancelarii adwokackiej prowadzącej sprawy, Federacja i Spółka nie będą publicznie komentowały treści artykułów przed zakończeniem postępowań sądowych.

Prezydium PFHBiPM
Rada Nadzorcza PF sp. z o.o.

okladka 4 2018

800 TYS. SAMIC POD OCENĄ

Według danych na koniec grudnia 2017 roku, po oceną znajdowało się ponad 800 tys. ocenianych krów. Przeciętna wydajność tych zwierząt sięgnęła 8150 kg mleka. To wspaniałe osiągnięcia, pokazujące że polska hodowla ciągle nie stoi w miejscu i z roku na rok jest coraz lepsza. Doskonale pokazuje to najnowsza publikacja Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka – „Ocena i Hodowla Bydła Mlecznego. Dane za rok 2017” stanowiąca kompendium informacji na temat rodzimej hodowli i produkcji mleka w gospodarstwach w minionym roku. Właśnie temu postanowiliśmy poświęcić kwietniowy Temat Numeru naszego czasopisma. Odnajdą w nim Państwo obszerną analizę tego jak wyglądała hodowla i ocena w 2017 roku, jakie były w niej tendencje spadkowe i zwyżkowe, a także szczegółowe zestawienia najważniejszych czynników wpływającą na mleczną produkcję. Odwiedziliśmy także regionalne spotkania z hodowcami, gdzie prezentowane były te wyniki, aby zapoznać się z opiniami, jakie panują w terenie i poznać właścicieli najwydajniejszych stad w kraju.

Oprócz wyżej wspomnianych artykułów w 4 numerze naszej gazety zapraszamy także do przeczytania relacji ze spotkań genomicznych na których poruszano bardzo ważne kwestie dotyczące przyszłości polskiej hodowli. Oczywiście, na naszych łamach znajdą Państwo także informacje ekonomiczne, relacje z wydarzeń hodowlanych, a także nowości i porady dotyczące techniki rolniczej, upraw i żywienia krów.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

SPIS TREŚCI NR 4/2018