#006 Ważna sprawa, by kolczyk nie spadał!

ABY KOLCZYKOWANIE PRZEBIEGŁO SZYBKO, SPRAWNIE I BEZ NIESPODZIANEK

Kolczykowanie – Zakładanie kolczyka – higiena:
Ponieważ kolczykowanie wiąże się z raną kłutą w uchu, im mniej zanieczyszczeń, tym rana zagoi się szybciej i bez infekcji. To zwiększy możliwość dłuższego utrzymania kolczyka na uchu.

✅ W zasięgu osoby kolczykującej powinny być:

⛨  wiadro z wodą i środek antyseptyczny,

⛨ mała szczoteczka do nanoszenia mydła, aby oczyścić ucho i pozbyć się resztek słomy, ziemi, obornika i innych zanieczyszczeń (może nie być praktyczne, gdy jest zimno).

✅ Gdy przecieranie ucha wodą z mydłem jest nieodpowiednie, przynajmniej zdezynfekuj kolczyk i kolczykownicę, zanurzając w płynie dezynfekującym, aby:

⛨ zapewnić oczyszczenie kolczyka i zredukować ewentualną infekcję,

⛨ płyn antyseptyczny działa jak lubrykant, co pozwala użyć mniejszej siły do kolczykowania i przy dłuższym kolczykowaniu mniej męczy.

Zachęcamy do rozpowszechniania postów z tej serii, tak byśmy wszyscy mogli się od siebie uczyć.

W numerze – 4. Hodowla i Chów Bydła – w dziale „Wiedza i edukacja” znajdą Państwo artykuł dotyczący kolczykowania, warto się z nim zapoznać.

Polska Federacja – nr 13 na liście dostawców ARiMR
#byKolczykNieSpadał Lista dobrych praktyk kolczykowania została stworzona przez Paula Laronde zarządzającego działem ds. znaczników i technologii w CCIA Canadian Cattle Identification Agency  i opublikowana w ramach kampanii informacyjnej „Rettension Maters”. Thank you for sharing information with us! #CCIA #traceability

Czy poprawnie złożyłem zamówienie na kolczyki dla bydła?Czy poprawnie złożyłem zamówienie na kolczyki dla bydła?

Zamówienia na kolczyki, posiadając Odpowiedź na wniosek… możecie złożyć przez stronę www.polskafederacja.pl lub mailowo na kolczyki@polskafederacja.pl – gdy zamówienie zostanie poprawnie do nas wysłane otrzymują Państwo powiadomienie na podany przez Was adres e-mail. W przypadku wypełnienia formularza poprzez stronę