#12 CZĘSTE PROBLEMY ZWIĄZANE Z KOLCZYKOWANIEM – ODPOWIEDZI

✅ Kolczyk nie zaciska się poprawnie – ponownie sprawdź kolczykownicę i kolczyki.

✅ Igła aplikatora dziurawi żeński kolczyk podczas aplikacji – problem leży najprawdopodobniej w igle. Często w takiej sytuacji męski kolczyk nie trzyma się poprawnie na igle kolczykownicy. Sprawdź, czy używasz kolczykownicy odpowiedniej do tych kolczyków i odpowiedniej igły do kolczykownicy i kolczyków. Sprawdź, czy igła się nie zużyła.

✅ Męski kolczyk siedzi zbyt ciasno na igle, a aplikator trudno wyjąć po zaciśnięciu – męski kolczyk powinien być dopasowany do igły na tyle, aby nie spadał pod wpływem grawitacji, tylko utrzymywał się na igle – wymień igłę na poprawną.

✅ Żeńska część kolczyka nie wpasowuje się dobrze do kolczykownicy, a męska część nie spasowuje się z jej otworem – sprawdź, czy na szczęce kolczykownicy został założony poprawny adapter lub czy w przypadku kolczyków elektronicznych został wyjęty zgodnie z instrukcją producenta. Kolczyk nie zostanie poprawnie zapięty, gdy obie jego części nie spasują się ze sobą centralnie częścią męską do żeńskiej.

Zachęcamy do rozpowszechniania postów z tej serii, tak byśmy wszyscy mogli się od siebie uczyć.

W numerze – 4. Hodowla i Chów Bydła – w dziale „Wiedza i edukacja” znajdą Państwo pełny artykuł dotyczący kolczykowania, warto się z nim zapoznać.

Polska Federacja – nr 13 na liście dostawców ARiMR
#byKolczykNieSpadał

Lista dobrych praktyk kolczykowania została stworzona przez Paula Laronde zarządzającego działem ds. znaczników i technologii w CCIA Canadian Cattle Identification Agency i opublikowana w ramach kampanii informacyjnej „Rettension Maters”. Thank you for sharing information with us! #CCIA #traceability

Kolczyki z czujnikami SET z podwójnym pinem – wpływ na zdrowie i dobrostan bydłaKolczyki z czujnikami SET z podwójnym pinem – wpływ na zdrowie i dobrostan bydła