Informacja w 3 tygodnie zamiast lat czekania!

Cudze chwalicie, swego nie znacie czy U sąsiada trawa zawsze bardziej zielona – powiedzenia stare jak świat, które można z łatwością odnieść do świata hodowlanego:

• Jak rozmawiać o wartości posiadanych zwierząt, jeśli nie znamy ich wartości zapisanej w genach?
  • Jak prowadzić selekcję zwierząt, jeśli nie wiemy, jakie cechy niosą ze sobą?
  • W jaki sposób dobierać pary rodzicielskie, jeśli nie mamy wglądu w głębokie rodowody?

W tych i wielu innych kwestiach z pomocą przychodzi genotypowanie, które można wykonać szybo i mało inwazyjnie „przy okazji” kolczykowania. Wystarczy zaopatrzyć się w kolczyki TST i odpowiednią kolczykownicę!

Czy wiesz, że…

Genotypując skracasz czas uzyskania wiedzy na temat posiadanego zwierzęcia z kilku lat do ok. 3 tygodni?

Tak niewiele czasu potrzeba na otrzymanie wyniku badania w kierunku: weryfikacji pochodzenia, cechy użytkowej lub defektu genetycznego. Wyniki zleconego szacowania wartości hodowlanej udostępniane są wraz z opublikowaniem podsumowania genotypowania na stronie Centrum Genetycznego PFHBiPM. Wyniki można również sprawdzić bezpośrednio w aplikacji programu Stado OnLine.

Nie ma szybszej metody rozkodowywania informacji zapisanej w genach

Tradycyjne metody szacowania wartości hodowlanej na podstawie córek wymagają lat! Tym czasem genotypowanie to kwestia maksymalnie kilku tygodni. Dodatkowo, kolczykując sztukę dwoma kolczykami typu TST poza informacją zapisaną w genach możesz uzyskać informację o obecnej chorobie BVD lub jej nosicielstwie.

Zastanawiasz się?

☎️ Dajcie nam znać, pomożemy! 515 189 906 lub 22 502 33 21

ℹ️ Kolczyki TST dostępne są u dostawcy Polska Federacja sp. z o.o., nr. 13 na liście dostawców ARiMR

Zamawianie kolczyków online: polskafederacja.pl/zamow lub kolczyki@polskafederacja.pl

źródło: Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka

Jak działa urzędowy wizualny zwykły kolczyk TST z igłą do genotypowania?Jak działa urzędowy wizualny zwykły kolczyk TST z igłą do genotypowania?

Zapraszamy do obejrzenia animacji przedstawiającej sposób działania kolczykownicy TST.  Urzędowe kolczykowanie z jednoczesnym poborem tkanki do genotypowania lub badań na BVD Kolczyk TST do poboru tkanki zawiera trzy elementy:męską część, która posiada specjalną igłę, do której zbierana jest