Genotypowanie – Twój klucz do sukcesu

Zdarzyło Ci się sprzedać jałówkę, która daje obecnie niespodziewanie dobre efekty, a zostawić sobie słabszą 🧐?

Nie popełniaj więcej tego błędu – Genotypuj swoje zwierzęta!

Chcesz usprawnić swoja pracę hodowlaną❓

Masz już dosyć eksperymentowania z układaniem planów kojarzeń i czekania na efekty❓

🎯 Genotypuj swoje zwierzęta! 🐄

Dlaczego❓

💬 Genotypowanie daje możliwość precyzyjnego poznania wartości hodowlanej jałówek zaraz po urodzeniu.

Z zastosowaniem kolczyków TST to jeszcze prostsze.

🧪 Z próbki pobranej podczas kolczykowania uzyskujesz informacje na temat defektów genetycznych i szczególnych cech użytkowych oraz pochodzeniu przy dostępności genotypów rodziców.

Dla rasy PHF oprócz wyżej wymienionych, otrzymasz genomową wartość hodowlaną, jeśli zlecisz taką usługę.

‼️Pamiętaj! Twoje klucze do sukcesu ⤵️

🔝 Nie zwlekaj – genotypuj swoje jałówki najszybciej jak to możliwe. Najlepiej zaraz po urodzeniu. Nie trać czasu i pieniędzy.

🔝 Podejmuj właściwe decyzje hodowlane – genotypuj wszystkie urodzone jałówki.

🔝 Pracuj na rzetelnych informacjach – analizuj wszystkie otrzymane wyniki, aby określić ogólny poziom stada i jego mocne i słabe strony. W razie wątpliwości niebój się konsultować. Jesteśmy doi Twojej dyspozycji!🔝 Każda krowa to odrębna jednostka i unikalny potencjał – podejmuj indywidualne decyzje w stosunku do każdej sztuki.

🔝 Wybierz strategię unasieniania – w zależności od posiadanych informacji na temat danej sztuki masz do dyspozycji cały wachlarz możliwości; nasienie seksowane, konwencjonalne czy buhajów mięsnych. Wybieraj mądrze i świadomie, nie zatracaj potencjału swoich zwierząt.

Jesteś zainteresowany❓

💬 Skontaktuj się z nami! Możesz to zrobić poprzez komentarz pod postem, wiadomość prywatną, kontakt bezpośredni z naszym pracownikiem, telefonicznie bądź mailowo.

ℹ️ Kolczyki TST dostępne są u dostawcy Sklep Polskiej Federacji, nr 13 na liście dostawców Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

źródło: pfhb.pl

Tagi: