Geny krów – lektura obowiązkowa dla hodowców

Genetyka, jako dziedzina nauki stanowi w dzisiejszej hodowli jeden z podstawowych filarów wsparcia i rozwoju 🧬🐮

Dlaczego?

Dzięki wprowadzeniu do codziennych praktyk hodowlanych najnowszych rozwiązań i osiągnięć z zakresu genetyki, jesteśmy w stanie uzyskać zdecydowanie szybszy postęp hodowlany 🐄🔝

Jak?

To proste – genotypując swoje zwierzęta. 🎯 Wiedza na temat informacji zapisanych w genach, to idealne narzędzie i podstawa do zarządzania stadem w kierunku osiągnięcia założonego celu hodowlanego.

Czy wiesz, że…?

Genotypowanie w porównaniu z tradycyjnymi metodami doskonalenia hodowlanego opartymi na podstawie obserwacji potomstwa daje Ci przewagę w postępie Twojej hodowli liczoną w latach.

Pamiętaj!

Daną sztukę genotypujesz tylko raz, a zakres wiedzy jaki otrzymujesz w postaci raportu to istna kopalnia wiedzy! 🧠

☝️ Warto tę wiedzę pozyskać jak najwcześniej, najlepiej już w pierwszych dniach życia zwierzęcia.

Teraz to możliwe dzięki specjalnym kolczykom TST i kolczykownicy umożliwiającej pobranie materiału do badania w momencie kolczykowania.

ℹ️ Dzięki temu zabiegowi oszczędzasz swój czas i pieniądze, a swoim zwierzętom minimalizujesz poziom bólu i stresu.

Czym jest kolczyk TST?

Jest zwykłym, wizualnym kolczykiem urzędowym (zgłoszonym w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) i podlega takiej samej procedurze zamawiania jak każdy inny środek identyfikacji.

Kolczyk TST różni się od klasycznego kolczyka obecnością specjalnej igły i próbówki za pomocą których w momencie kolczykowania pobierany jest materiał biologiczny do analizy DNA 🧬🔬

Klasyczne 2w1 🌟 – spełniasz urzędowy obowiązek wynikający z ustawy o identyfikacji i rejestracji zwierząt, jednocześnie zyskujesz szereg bezcennych informacji o zwierzęciu.

💡 Kolczyk TST można założyć używając do tego specjalnej kolczykownicy TST. Dzięki zastosowaniu dodatkowej igły w uchwycie, można używać jej do mocowania kolczyków TST, jak i zwykłych kolczyków wizualnych.

Zainteresowany/a?🤔

☎️ Skontaktuj się z nami! Możesz to zrobić poprzez:

👉 komentarz pod postem

👉 wiadomość prywatną

👉 kontakt bezpośredni z naszym pracownikiem

👉 telefonicznie

👉 mailowo

Kolczyki TST dostępne są u dostawcy Polska Federacja sp. z o.o., nr. 13 na liście dostawców ARiMR 🐄
Zamawianie kolczyków online: polskafederacja.pl/zamow lub kolczyki@polskafederacja.pl

potrzebujesz pomocy – zadzwoń: 515 189 906 lub 22 502 33 21

źródło: Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka