Nowy system oceny ran po kolczykowaniu cieląt krów mlecznych

Warto sprawdzić czy można jeszcze coś poprawić w zapewnieniu cielętom odpowiednich warunków do dobrego i szybkiego zagojenia się ran. Spokojne i zdrowe cielę lepiej rośnie 🙂.
Więcej informacji w nowym, lutowym numerze Hodowla i Chów Bydła z 2024 r. oraz na stronie internetowej: holstein.pl/nowy-systemoceny-ran-po-kolczykowaniu-cielat-krow-mlecznych Poniżej przydatna tabela do oceny ran po kolczykowaniu – czy kiedykolwiek sprawdzałeś czy można tu coś poprawić?

➡️ dezynfekuj kolczykownicę pomiędzy kolejnymi cielętami
➡️ dezynfekuj kolczyki
➡️ oczyść i zdezynfekuj uszy cieląt przed kolczykowaniem
➡️ znieczulaj uszy cieląt
➡️ zakładaj czyste rękawiczki
➡️ kolczykuj już po wypiciu przez cielę siary
➡️ obserwuj uszy cieląt tydzień i 2 tygodnie po zakolczykowaniu i reaguj
➡️ zapewnij czyste warunki
➡️ żeńska część kolczyka powinna być wewnątrz ucha

Czy poprawnie złożyłem zamówienie na kolczyki dla bydła?Czy poprawnie złożyłem zamówienie na kolczyki dla bydła?

Zamówienia na kolczyki, posiadając Odpowiedź na wniosek… możecie złożyć przez stronę www.polskafederacja.pl lub mailowo na kolczyki@polskafederacja.pl – gdy zamówienie zostanie poprawnie do nas wysłane otrzymują Państwo powiadomienie na podany przez Was adres e-mail. W przypadku wypełnienia formularza poprzez stronę

Jak działa urzędowy wizualny zwykły kolczyk TST z igłą do genotypowania?Jak działa urzędowy wizualny zwykły kolczyk TST z igłą do genotypowania?

Zapraszamy do obejrzenia animacji przedstawiającej sposób działania kolczykownicy TST.  Urzędowe kolczykowanie z jednoczesnym poborem tkanki do genotypowania lub badań na BVD Kolczyk TST do poboru tkanki zawiera trzy elementy:męską część, która posiada specjalną igłę, do której zbierana jest